Afrikai eredetű faj, Magyarországon viszonylag ritkán fordul elő. Az amerikai csótány bár képes repülni, de szívesebben használja a lábait helyváltoztatásra. A kifejlett egyedek színe vörösesbarna. Testhossza 28-44 mm. Hazánkban az amerikai csótány testmérete a legnagyobb. más csótányfajokhoz viszonyítva. Szárnyai a testénél hosszabbak, a potrohon túlnyúlnak. Csótányirtás módszereivel külön fejezetben foglalkozunk.
Még több a csótányokról
A nőstények havonta tesznek le petetokot. Életük során kb. 10-t. Ezeket pár nap után a földre hullajtja vagy valamilyen felületre tapasztja. A petetokok nagyjából 14-16 petét tartalmaznak. Az amerikai csótány fejlődési ideje, körülményektől függően 150-450 nap. Kedvelt tartózkodási helye a padlószinthez közel, vagy az alatt található. Csatornákban, lefolyókban szívesen tartózkodnak. Magasabb szintekre ritkán vándorol. Ideális körülmény számára a 28-30 °C.Az amerikai csótány főbb jellemzői:
- Színe: vörösesbarna
- Testhossz: 28-44 mm
- Röpképes faj
- Petetokok: havonta
- Peték száma: 14-16
- Fejlődési idő: 150-450 nap
- Nedvességkedvelő
- Ideális hőmérséklet: 28-30°C
- Kedvelt helyek: alsóbb szintek, csatorna
Amerikai csótány megjelenése
A testük színe vöröses-barna vagy barna. A fejük hátoldalán, a nyakpajzson (pronotum) sárgás mintázat található, amely néha egy enyhe sávot alkot. A testük hosszúkás és lapos, ami lehetővé teszi számukra, hogy könnyen beférjenek a szűk résekbe. A hasuk viszonylag széles, és a testük vége hegyes. Az amerikai csótányoknak jól fejlett szárnyaik vannak, amelyek a testük teljes hosszát lefedik.
hirdetés:
A hímek és a nőstények is képesek repülni, bár általában csak rövid távolságokra és meleg környezetben teszik ezt. A hímek szárnyai valamivel hosszabbak, mint a testük, míg a nőstényeké nagyjából egy vonalban van a testük végével. Hat hosszú, tüskés lábuk van, amelyek gyors mozgást tesznek lehetővé. Az amerikai csótányok lábainak vége tapadókorongokkal rendelkezik, így képesek sima felületeken is mászni, beleértve a függőleges falakat és a mennyezetet is.
Az amerikai csótányok hosszú, vékony antennákkal rendelkeznek, amelyek hosszabbak a testüknél. Az antennáik rendkívül érzékenyek, és fontos szerepet játszanak a környezetük érzékelésében és a táplálék felkutatásában. A fejük kicsi a testükhöz képest, rajta két nagy, összetett szemmel, amelyek segítik őket a sötétben való tájékozódásban. A szájszerveik rágó típusúak, ami lehetővé teszi számukra, hogy szinte bármilyen szerves anyagot elfogyasszanak.